
Дизайн дитячої кімнати очима дорослих: поради з облаштування
Дитяча кімната для дитини – це багатофункціональне приміщення, одночасно об’єднує в собі і спальню, і особистий кабінет, і кімнату для ігор, а значить, підбираючи дизайн дитячої, потрібно в першу чергу, відштовхуватися від побажань і фантазій вашого малюка, адже саме йому, має бути в ній затишно і зручно.
Крім того, потрібно враховувати, що дитина постійно розвивається тому планувати інтер’єр дитячої потрібно так, щоб на вимогу вашого чада можна було без особливих зусиль змінити розстановку меблів або декоративних елементів в ній.
Виходячи з вищевикладеного, пропонуємо вашій увазі сім практичних порад з планування дитячої кімнати.
Порада № 1. Натуральність матеріалів і безпека дитини – перш за все.
Всі об’єкти, що купуються для дитячої повинні бути екологічними і безпечними. Поверхні зі скла вибирайте ті, які не б’ються, а килимові покриття по можливості – з натуральних матеріалів, які ніколи не призведуть до алергії або іншим небезпекам для дитини. Всі електричні дроти обов’язково потрібно ізолювати, а розетки розмістити так, щоб до певного віку малюк не зміг до них дістатися.
Порада № 2. Важливий етап – вибір колірного рішення кімнати.
Напевно, для кожного з нас дитяча кімната – це щось яскраве і веселе. Однак, вибираючи колір дитячої, потрібно прислухатися до своєї дитини, дізнатися, які кольори імпонують, і що б хотілося побачити в своїй кімнаті. Потрібно пам’ятати, що надто яскраві кольори можуть викликати перезбудження і навіть агресію у активних діток. А що стосується спалень для грудних дітей, колірна гамма повинна бути спокійною, в пастельних тонах.
Порада № 3. Дитяча кімната повинна бути комфортною для дитини.
Дитяча – це особистий простір вашої дитини, її притулок, де вона повинна відчувати себе комфортно під час занять та ігор.
Порада № 4. Підбір якісного і зручного ліжка.
Якісне і ергономічне ліжко – запорука хорошого сну і міцного здоров’я дитини. До того ж ліжко повинно бути зручним і не займати в кімнаті багато місця. Кращим варіантом стане ліжко-трансформер, що поєднує в собі спальне місце і робочу зону (письмовий стіл). Також непогані ліжка з вбудованими системами зберігання, або ліжка, які прибираються в денний час доби.
Порада № 5. Вибір правильного робочого столу.
Підбирати робочу зону потрібно ретельно, так щоб дитині подобалося сидіти і вчитися за письмовим столом. Стіл повинен бути оснащений різними ящиками, книжковими полицями і іншими потрібними деталями. Незвичайним, але дуже практичним рішенням є кутовий стіл, скомбінований з підвіконням по всій довжині вікна, що забезпечує доступ до денного світла.
Порада № 6. Місткі системи зберігання.
Для дитячої потрібно підбирати такі шафи і стелажі, в яких використовується кожен ящик і кожна полиця, при цьому сама конструкція таких систем зберігання не займає багато місця в кімнаті.
Порада № 7. Залиште місце для ігрової зони в кімнаті.
Одне з призначень дитячої – розвиток дитини за допомогою гри, тому цю частину кімнати можна нівелювати. Наповніть ігрову зону тими іграшками, які подобаються вашій дитині, і організуйте її так, щоб все в ній цікавило її.